Oxarnas Gästbok

Skriv ett nytt inlägg i gästboken

 
 
 
 
 
 
Fält markerade med * är obligatoriska.
Din e-postadress kommer inte att publiceras.
Det är möjligt att ditt inlägg endast kommer visas gästboken när vi har granskat det.
Vi förbehåller oss rätten att redigera, ta bort eller inte publicera inlägg.
Om du önskar visa din bild i gästboken, så behöver du registrera din email adress hos https://en.gravatar.com/ så hämtas bilden automatiskt.
bv bv skrev den 23 mars, 2024 kl. 09:51
Läste igenom siks ekonomiska rapport. En rapport som av vissa anses som "utmärkt och genomarbetad".
Här blir man ju lite fundersam när man i början av rapporten läser; "Siffrorna i detta dokument har ej reviderats och riktigheten kan inte garanteras."
Mot slutet på rapporten läser man; "Tabellen nedan har producerats på kort tid och det finns risk för att mindre skulder inte finns med."
Utmärkt och genomarbetad...... Hm, jag tycker snarare att det är en rapport där man skjuter från höften, gissar och hoppas på det bästa. Väldigt spekulativ och mycket om och men. Totala skulderna kan alltså vara över 3 000 000! Helt sjukt när man genomgick en rekonstruktion för ett antal år sen. Vad, exakt, lärde man sig av den? Inte ett skit skulle jag vilja säga!
Mitt lag: BoIS
Vänta …